Užitečné odkazy

  • www.kchz.info - Stránky Klubu chovatelů želv, jehož jsem členem. Klub sdružuje želví odborníky, nadšence i laiky. KCHŽ pořádá čtyřikrát do roka zajímavé přednášky o želvách v přednáškovém sále Pražské ZOO + další různé aktivity (vydává časopis, pořádá výlety do českých i zahraničních ZOO, zájezdy do zahraničí, atd).
  • www.balcanica.info - Velice zajímavé stránky o plazech Balkánského poloostrova. Je zde poměrně široká datábáze fotografií želv rodu Testudo, nalezených ve volné přírodě. Určitě stojí za shlédnutí!
  • www.svet-zelv.cz - Český portál o želvách, dají se zde najít užitečné informace.
  • www.zelvy.wbs.cz - Stránky mého známého, chovatele pana Jetmara. Jenž byl takovým mým "mentorem" v želvích začátcích. A od kterého jsem se o želvách a jejich chovu naučil mnoho. Kdykoli potřebuji něco prodiskutovat, je ochotný mi pomoci.

Video dokumenty

Zde jsou umístěné odkazy na zajímavé dokumenty o želvách. Případně o lokalitách, na kterých želvy žijí. Pokud na internetu na nějaký pěkný dokument (ke shlédnutí online) narazíte, můžete mi poslat odkaz, který zde zveřejním a obohatit jím ostatní. 

  • Videa organizace Turtle Conservancy, je jich zde ke shlédnutí povícero. Opravdu perfektní. Pro shlédnutí klikněte ZDE.

Znáte zajímavé stránky o želvách nebo pěkný dokument o nich? Podělte se.