Reference

 

Monika Hušpauerová: Jsem z Prahy a želvu uhlířskou bylo pro mne velice těžké najít. Většina inzerátů pocházela z druhé strany republiky, ceny byly vysoké a želvy byly většinou minimálně dvouleté. Proto jsem zajásala nad objevením této stránky, zde jsem našla, vše co jsem hledala. Želvičku mám sice chvíli, ale jsem velice spokojená, je v dobrém stavu, velmi ochočená a ihned začala baštit. Předání proběhlo bez problémů, včetně doložení dokladu o původu a stáří želvy. Případné dotazy mi byly zodpovězeny, výborná komunikace s chovatelem. Pokud někdo váhá, mohu mu tyto stránky a případnou koupi doporučit.

 

Jiří Trejbal: Po delším hledání jsem narazil na Vaše stránky, a bylo rozhodnuto. Pro želvičku jsme si přijeli, dostali na výběr z více jedinců, takže přišlo na řadu rozhodování kterou. Předání proběhlo naprosto bez problémů. Po umístěni do nového domova sice asi týden trucovala, ale teď už se má naše uhlířka čile k světu. Takže pokud někdo touží po želvě, mohu nákup u pana Kolingera jen doporučit.

 

Aleš Hylán: Ahoj, Naše začátky s chovem želvičky se počali již půl roku před jejím pořízením. Nejdříve jsme se synem vymýšleli  jaké že zvířátko by bylo pro nás vhodné nejdříve do bytu a za krátko pak do domu se zahradou. Po jedné z návštěv Zoo, mne zaujali  želvy svým klidným a rozvážným a zároveň elegantním chováním. Od této doby jsme se začali o jejich možný chov zajímat, pročetli jsme spousty článku nejrůznějších chovatelů, jaký vybrat druh, který by byl pro začínajícího chovatele nejvhodnější. Také jsme měli již vybráno z druhu nejčastěji želvy zelenavé, od chovatelů ale velmi vzdálených našemu bydlišti, až úplnou náhodou jsem narazil na informaci pana Kolingera, že je možné od něj pořídit mladé želvičky uhlířské. Tento druh se nám velmi líbí jak vzhledem, tak i její  částečné exotice místem výskytu. Její chov není o mnoho náročnější než už želv Testudo,  a tak bylo rozhodnuto. Předání  bylo po domluvě u farmy, kde jsme dostali na výběr z asi dvanácti krásných mláďat tohoto druhu. K želvičce jsme dostali Doklad o původu exempláře a potřebné informace. Naše želva se má po téměř měsíci v našem  ´´zajetí´´ pěkně k světu a pomalu si zvyká na nové prostředí. Jsme rádi, že jsme se pro tento druh rozhodli a přejeme všem, kteří se rozhodnou stejně, aby měli ze zvířátka také jen radost. Ríša 5let

 

Monika Mayerová: "Želvičku jsme koupili 14.7.2013 synovi k narozeninám. Při předání nám bylo vysvětleno vše co je potřeba vědět. Želvička ( Čikoušek ) je zdravá, krásná a zvyklá na kontakt s člověkem od první chvíle. Jsem  ráda za kontakt s chovatelem na kterého se vždy obracím o radu." Paní Mayerová mi s referencí zaslala i fotografii ke zveřejnění, děkuji!

 

 

Jan Čapek: Dobrý den, posílám Vám fotky želvičky. Jsem s ní strašně spokojen, všude píší, že když želvička přijde nově do terária, tak nechce jíst a todle byl přesný opak. Hned se hrnula k jídlu a začla jíst. :) Včera jsem jí zkoušel dát ibišek, jak jste říkal a strašně jí zachutnal. Doufám, že se jí u nás taky líbí. Děkuji za přístup na forum.